Kategóriák
Uncategorized

WebTransport – első nyilvános tervezet

WebTransport Munkacsoport közzétette a WebTransport első nyilvános tervezetet. A specifikáció egy ECMAScript API készletet definiál WebIDL-ben, amely lehetővé teszi a böngésző és a szerver közötti adatküldést és –fogadást. A dokumentumot az IETF WEBTRANS Munkacsoport által fejlesztett protokoll-specifikációval együtt fejlesztik.

A Munkacsoport GitHub repozitóriumában várja az észrevételeket.

Kategóriák
Uncategorized

Kognitív és tanulási nehézségekkel küzdők számára használhatóvá tett tartalom

Az Akadálymentesítési Útmutató (Accessibility Guidelines Working Group) és az Akadálymentes Platform Architektúra (Accessible Platform Architectures Working Group) Munkacsoportok megjelentették a Kognitív és Tanulási Nehézségekkel küzdők számára Használhatóvá tett Tartalom (Making Content Usable for People with Cognitive and Learning Disabilities) munkacsoport feljegyzést, melyet a Kognitív és Tanulási Nehézségek Akadálymentesítési Akciócsoport (Cognitive and Learning Disabilities Accessibility Task Force, COGA) fejlesztett. A dokumentum tanácsokkal szolgál a tekintetben, hogyan tehetők a webes tartalmak valamint a webalkalmazások a kognitív és tanulási nehézségekkel küzdő felhasználók számára is elérhetővé. Tárgyalja az elérhető tartalom célkitűzéseit, létrehozásának módját (design minták), kitér a design és tesztelés folyamataiban részt vevő felhasználókra, valamint a felhasználói igényekre. A dokumentum informatív „kiegészítő útmutatást” nyújt a WCAG 2 elvárt kritériumain túl, azonban a WCAG-nek való megfelelésnek nem követelménye. További információ a W3C munkájáról a kognitív és tanulási nehézségekkel küzdő felhasználók segítésére a Cognitive Accessibility at W3C hivatkozáson található.

Kategóriák
Uncategorized

W3C kiemelt stratégiai témái – 2021. április

A W3C közzétette kiemelt stratégiai témáit (April 2021 edition of the W3C Strategic Highlights), a jelentés a szervezetnek a Web fejlődését és erősödését segítő átfogó munkájáról ad számot, valamint leírja, hogy a W3C miként elégíti ki az ipar és a társadalom igényeit.

Emellett évfordulót is ünneplünk, hiszen 1993. április 30-án, a CERN segítségével a World Wide Web nyilvánosan, mindenki által hozzáférhetővé vált (public domain). Ennek alkalmából Jeff Jaffe, a W3C ügyvezető igazgatója közzétette a Web Konzorcium központi szerepéről szóló bejegyzését (angol nyelven) , mely arról szól, hogyan szolgálja ki a web egyre gyorsabban a társadalom igényeit, illetve hogy mennyire fontos a webes infrastruktúra a modern világban.

Az emberi civilizáció rendkívüli helyzetben van. A Web Konzorcium pedig meghatározó szerepet tölt be, mint az a nyílt fórum, ahol a világ minden tájáról érkező ötletek és vélemények találkoznak annak érdekében, hogy globális webes szabványokat hozhassanak létre az elkövetkező 25 évre.