Kategóriák
Uncategorized

MediaStreamTrack Beilleszthető Média-feldolgozás stream-ek használatával – első nyilvános tervezet

A Webes Valós-idejű Kommunikáció Munkacsoport (Web Real-Time Communications Working Group) kiadta a MediaStreamTrack Beilleszthető Média-feldolgozás stream-ek használatával (MediaStreamTrack Insertable Media Processing using Streams) első nyilvános tervezetet. A most közzétett JavaScript API lehetővé teszi a nyers videó feldolgozását, akár kódolás előtt vagy dekódolás után, ezzel elérhető például olyan effekt, mint a háttér homályosítása a valós-idejű videókon.

Az API a WebCodecs-re épít, hogy felfedje azokat a byte-okat, melyekre egy videófeldolgozó-programnak szüksége van a feldolgozás során. Az API korábbi verziója elérhető a Chromium-on, olyan demókkal egyetemben melyek bemutatják a használatát.

Kategóriák
Uncategorized

A CSS Munkacsoport implementációkat vár a CSS Színbeállítás Modul 1. szintjéhez

CSS Munkacsoport implementációkat vár a CSS Színbeállítás Modul 1. szintjéhez (CSS Color Adjustment Module Level 1). A modul egy modellt és vezérlési lehetőséget vezet be az automatikus színbeállítás felhasználói ágens általi szabályozására, mellyel megvalósíthatóvá válik a felhasználói preferenciák, mint például a „Sötét mód”, kontraszt-beállítás vagy egyedi színsémák, kezelése.

CSS a strukturált dokumentumok (mint például a HTML és XML) képernyőn, papíron, stb. történő megjelenítésének leírására használt nyelv.

Az észrevételeket 2022. március 27-ig várják a csoport GitHub repozitóriumában.

Kategóriák
Uncategorized

Emmy-díjban részesül a W3C Webes Betűkészlet Munkacsoportja

A Nemzeti Művészeti és Tudományos Akadémia (National Academy of Arts and Sciences) közzétette a 2021-ben Technológiai és Mérnöki Emmy-díjban részesülők listáját,ahol a W3C Webes Betűkészlet Munkacsoportjának (Web Fonts Working Group), MPEG-gel közös, a TV-n és webes eszközökön alkalmazható, testreszabott, letölthető betűkészlet- és tipográfia-technológia szabványosításáért végzett munkája is elismerésre került.

A díj a W3C már negyedszázada folyó munkájának eredménye. A Webes Betűkészletek lehetővé teszik a különböző betűtípusok igény szerinti webes használatát, az operációs rendszerbe történő installálásuk nélkül. A letölthető betűkészletek terén a W3C tapasztalata felöleli a HTML-t, CSS2-t és az SVG-t. Korábban, a betűtípus formátumok közötti interoperabilitás hiánya miatt nem volt egységesen használható letölthető betűkészlet. A Webes Betűkészlet (Web Fonts) kezdeményezés ezt a hiányosságot hidalta át egy ipar által támogatott, nyílt forráskódú webes betűkészlet, a WOFF (Web Open Format Font – Nyílt Webes Betűkészlet) létrehozásával, melynek 2018-ban szabvánnyá nyilvánított 2. verzióját ma már minden nagyobb böngésző és a weblapok többsége alkalmazza.

Az idei elismerés a W3C harmadik Technológiai és Mérnöki Emmy-díja. A Műsorszolgáltatók Nemzeti Szövetségének (National Associaton of Broadcasters, NAB) 2022. április 25-én Las Vegasban tartandó eseményének részeként, a W3C is képviselteti magát a díjátadó ünnepségen.

A Technológiai és Mérnöki Emmy-díjat élő személynek, cégnek, tudományos vagy műszaki szervezetnek ítélik oda a mérnöki technológiák olyan fejlesztéséért vagy szabványosításáért, amely a már meglévő módszerekben jelent átfogó előrelépést, vagy annyira innovatív, hogy jelentősen befolyásolja a televíziózást.